SALOMON SENSE MANTRA II (2)

Нє, не огляд, скоріше відгук користувача на цікаву трейлову взувачку «Salomon Mantra II», яка дісталась мені майже випадково, була певним ризиком і «Была-не-была» з мого боку

Легенда. Коли я починав свою навколотуристичну діяльність, то першим моїм туристичним взуттям були тактичні черевики «Tactical Research», і я був мега-впевнений, що крутіше бути не може просто нічого. Аж до першого свого походу)))) Після чого я прикупив легкі хайкінгові черевики «Karrimor», трохи згодом спробував важкі дво-рантові «Meindl», також пробував багато різних варіантів що зовсім не варті уваги, та, в решті-решт, зупинився на «Mammut Alto High GTX», які вважаю оптимальним вибором за параметрами «вага — надійність — комфорт — ціна» (*з того взуття, що було мною вживане).

Ідея спробувати кросівки з’являлась поступово — я довго придивлявся та слухав більш досвідчених камрадів, тож, певною мірою, це було зважене рішення. Деякий час я розношував кросівки по місту — находив/набігав близько 50 км по поверхням зі слідами асфальту, і отримав не найкращі враження від комфорту носіння, тож мало не зірвався. Але попри всі сумніви, і щоб не було «путєй отступлєнія» — я закинув в рюкзак кросівки, стрибнув у Крокси, і скоренько вибіг з дому, доки не передумав )))

Закладений виробниками потенціал починає розкриватися з першими кроками грунтовою дорогою — кроси просто не впізнати! Підйоми, спуски, траверси…. Каміння, сніжники та розлиті «по коліно» струмочки — того дня ми пробігли більше 30 км, і я не знайшов поверхні, з якою Мантра не впорались. Якщо кому цікаво — трек можу додати

Протектор працює на всі 100%, зчеплення відмінне. Для мене дуже показовим став другий день подорожі — це була радіалка на Кострич, з якої ми повертались лісовозною дорогою — я двічі поплив на стежці, але на той момент я заліз по кісточки у глину, так що не рахується)))) Місцями спуск був під дуже серйозним кутом, зі складною поверхнею — глина, каміння, пале листя.., та навідь натяку не було на те, що кросівки ковзуть.

Це кросівки, призначені для трейл-ранінгу, тож підошва жорстка, і вільно згинається лише під пальцями. Перепад між каблуком та стопою становить 10 мм (за офіцйними даними) — на ділі — зручна устілка, хороша колодка — ноги не втомлюються взагалі.

Трошки дивною для мене залишилась система шнуровки — з Quick Lace усе зрозуміло — вона працює на відмінно, і шнуровка майже не міняється, навідь на великих дистанціях. Але особисто мені хотілося-би ще одну точку кріплення шнуровки, ближче до носа кросівок — так нога трималася-б ще краще.Кросівки не мембранні, тож намочити їх можна запросто. Погані новини любителям натуральної шкіри та бавовняних підкладок — матеріали повністю синтетичні, але у тому є і плюси — після форсування кількох струмочків, глибиною від кісточок до колін, вже хвилин за 10-15 ноги сухі! (*В теплу погоду) Волога відводиться моментально і просто чудово!

Бруд до кросівок чіпляється дуже добре, тож я рекомендую не лінуватись і відчищати їх при першій-же можливості.

Якщо цікаво — я рекомендував-би ці кросівки для прогулянок і забігів попересіченій та гірській місцевості різної складності. Для умов міста — краще обрати дещо м’якшу модель… Враховуючи, що це не нова модель, ціни на них починаються від 1200 грн., так що можна знайти і дуже доступний варіант.

P.S.: Кросівки рулять!))))