Трекінг, хайкінг та бекпекінг. Ху-Із-Ху або Лік.Без

Хребет Кострича, літо 2018

Досить часто в описаннях спорядження англійською, зустрічаються шибко вумні слова, по типу «hiking, tracking, backpacking». Я, в принципі, здогадувався, шо всьо у них не просто так, але не зовсім розумів, що різниця таки є… Та от наколядував толкове (і популярне) пояснення термінів «трекінг, хайкінг та бекпекінг».

Справа в тому, що звиче слово «похід» не має аналогічного дослівного терміну англійською мовою, так як на Заході піший туризм дещо... сказати “специфічний” - це нічого не сказати))) На приклад, на відміну від України, в Америці заборонено влаштовувати ночівлі в невстановленому місці. Тільки в обладнаному кемпінгу! Саме тому похід визначається більш точними термінами - трекінг, хайкінг і бекпекінг.

Всі три варіанти - це піші подорожі, проте кожен з них має свої особливості.

Трекінг (trekking) — Саме так називатиметься тривалий похід у гірській місцевості. Ночівлі влаштовуються тільки у спеціально відведених та облаштованих місцях (кемпінгах). Туристи харчуються виключно в кемпінгах, що зустрічаються на маршруті, запасами провізії, що несуть в своїх рюкзаках. Брати з собою намет вже не обов’язково, адже можна комфортно розміститися на ночівлю в базових таборах, де, як правило, є свої намети або дерев’яні будиночки. Такий полегшений вид туризму особливо підходить новачкам, та-й взагалі така огранізація походу досить зручна штука - адже піднятись на вершину у кілька тисяч метрів без рюкзака та намета багато комфортніше і швидше.

Хайкінг (hiking) — На відміну від трекінга такий піший похід в гори менш тривалий. Турист також йде легонько, по заздалегідь підготовленим та промаркованим стежкам. Ночує в наметі, або будиночку для кемпінгу. З собою бере лише запас їжі та води на день. Найбільш розповсюджений хайкінг вихідного дня, коли турист приїздить на початок маршруту, а від’їжджає домів з фінішної точки, яка також може являтися стартовою точкою походу. Такий собі мікс з “Радіалки” та “ПВД”.

Хайкінг дуже популярний відпочинок на Заході, бо більшість гірсько-лісових зон закриті для вільного пересування ними (Національні Парки, на приклад) і відносяться до категорії заповідників. До того-ж, такий вид туризму дозволяє “відпочити головою” у досить стислий термін ;)

Бекпекінг (backpacking) — Це різновид туризму, що найбільш близький до нашого уявлення про походи. Він характеризується, в першу чергу, вільним пересуванням туриста по території, незалежно від маркованого маршруту. Тому з собою беруть увесь запас харчів та спорядження, для автономних зупинок за межами облаштованих кемпінгів. Оскільки на загниваючому Заході обмежено пересування горами та лісами (не то, шо в нас!!), то бекпекінг там являє собою вільний похід з рюкзаком, без звертання в туристичне агентство і без купівлі організованого туру. Турист може ночувати як нпросто неба в наметі, так і зупинятися в численних готелях та хостелах. Крім пішого пересування, мандрівник також користується різними видами транспорту. Тобто, бекпекінг на Заході – це вільна подорож куди заманеться.

Терміни трекінг, хайкінг и бекпекінг в основному використовують виробники туристичного спорядження. А от любителі активного відпочинку, під час своєї подорожі часто (а в принципі - завжди) поєднують різні елементи цих трьох видів туризму.

г. Вухатий камінь, осінь 2018