EXOS 58

Прикупив з якоїсь-там нагоди Osprey Exos 58 (модель 2017-18р.) — заодно на заміну моєму Aether 70. Зефір і завеликий по розміру був, і занадто об’ємний, та і важкий, зараза… Цей красень вже більше року у мене на екзекуції, тож Я виділив декілька цікавих (на мою думку) фактів з досвіду користування фабричним рамним! лайтвейт рюкзаком. Ті, що Я не бачив і яких не чув у жодному огляді, та user expirience.

Він отримав максимум оспреєвських плюшок, при мінімумі власної ваги, тим самим і став мені цікавим. Я обирав між Sierra Designs Flex Capacitor, Granite Gear Blaze 60, Exped Lightning 60, та кількома смішними виробами від інших відомих брендів)))

Вибір був майже очевидним — зовнішній вигляд, улюблена марка… 😎

ТТХ:

Об’єм — 58 л.
Вага — 1140 г. (відповідає дійсності!)
Рекомендована нагрузка рюкзака:

Про його чудовість і прочій анбелівебл написано і знято вже терабайти інформації, тож Я, в основному, буду сваритись, бо деякі моменти — ну зовсім ні в тин, ні в ворота. Але і хвалити теж не забуду))

Для мене суттєвим бонусом є те, що рюкзачок значно компактніший за типові експедиційні чємодани)) Та-й легший більш, ніж в двічі!

Що поміститься в цю малявку, запитаєти Ви? Все необхідне для 8-и денного походу К.С.-1, Мармароським та Чорногірським хребтами. І навіть купа лишнього, як кожного разу виявляється. Так що запас по об’єму там присутній)))

Навіть немаленька вага (олдскульний похід на тушняку та макаронах) — не завадить комфортно пройти маршрут! 🤨

Підвіска рюкзака працює чудово! Спина помірно вентилюється свіжим карпатським бризом, сітка та каркас підвісної чудово розподіляють вагу між плечима та поясом… Пояс, до речі, м’який. Але це не заважає комфортно ним користуватись.

Та от ложка дьогтю — верхня частина підвіски — плечі — не дуже вдало зкомпоновані (в новіших моделях +/- те саме). Тут або шлейки не дуже продумані, або Я трохи нЄформатний, бо після пів-дня носіння (12-13 кг) рюкзака він дуже неприємно відчувається на ось цих місцях.

От і мені трохи дивно. На свій захист можу сказати, що у рюкзака в тому місці спостерігається висока концентрація різноманітних швів та ущільнень.

Ну і кишенька на шлейках… хіба тільки під снікерс чи окуляри. Чому не зробити кишеню під смартфон? Ніпанятна…

Не дуже гарно поводить себе сітка бічних кишень. Не те, щоб я їх зовсім не використовую, але і серйозних перегрузів точно не робив.

Фронтальна кишеня — навпаки. Використовується мною і в хвіст і в гриву, але навіть найменшого натяку на пошкодження — Я не знайшов. Ось, на приклад, в кишені: мембранка, пончо-тент, сідало, бахіли, мішки для сміття, відтяжки для тенту.

Всі фастекси і локери мініатюрні — вони мінімалістичні та тендітні на вигляд. Та, повірте, це лише на перший погляд))) Деякі елементи кріплень замінені на такі собі «якорі», що з’єднують два корди, вшиті в корпус рюкзака. Таким чином кріпиться верхній клапан — просто переставляєш якорі вгору-вниз, обираючи один з трьох варіантів висоти (На жаль у моделі 2019 року ці якорі замінили на фастекс).

Так само легко можна від’єднати клапан, і закривати рюкзак лише дублюючою кришкою «Flap Jack». Дуже зручна опція, якщо об’єм вантажу невеликий — у відрядження, на приклад.

Поясні кишені — це як історія з сусликом, але навпаки — вони начебто і є. Але по факту — їх нема (майже). При тому, що вони досить глибокі — довжини їм явно бракує. Як результат — до них можна впхати тонку вітровку, рушничок, перекус, ліхтарик та інший дріб’язок. А от смартфон середніх розмірів — просто не влазить по довжині. Печалька. Тим більше, що було куди розширяти кишеню…

Така от штукенція. Місцями спорний, але дуже толковий рюкзачок для різних типів туризму. Я-би сказав «універсальний солдат» для (майже) всього.

Враховуючи, що в магазинах та екіп-центрах він коштує щось біля 200-220$, то можна стверджувати, що це все-таки рюкзак, а не BMW m3 😎

Також — окремо рекомендую придбати для нього Чохол Osprey Ultralight Raincover, розмір «L» сідає ідеально! В чому плюси за ці гроші: Вага — 98 грам, кріплення до поясу, застібка на фастексі посередині чохла, зручна затяжка резинки. Ніяка буря з Вас його не здійме! 🙃