BLACK DIAMOND MAGNUM 20 «БРУЛІК»

Будь-яка річ, що з’являється у моєму «гардеробі», з перспективою стати щоденним напарником у пригодах, одразу-ж отримує ім’я, і цей випадок — не виключення.

Знайомтесь, це — Брулік.

Ось, що каже нам «Пачпорт продукту»: (актуально для моделей 2016-2017 рр.)

Вага: 0.526 кг. Об’єм: 20 л. Матеріал: 210d nylon Ripstop, 400d nylon Twill

BLACK DIAMOND Magnum 20 — це ультралегкий спортивно-міський рюкзак з м’якою вентильованою спинкою. Рюкзак дозволяє максимально комфортно нести за плечима усі необхідні речі, завдяки зручній системі підвіски reACTIV та добре вентильованій спинці, плечовим лямкам та поясному ременю OpenAir.

— м’яка вентильована спинка — основне відділення на застібці-блискавці — регульовані плечові лямки та поясний ремінь — м’які плечові лямки лямки — регульована грудна стяжка — кріплення для питної системи — кишеня на блискавці — бічні регульовані кишені — еластичний корд для кріплення додаткового спорядження

Цього разу я досить прискіпливо поставився до вибору рюкзака, та цілеспрямовано йшов до магазину, тільки от — за рюкзаком іншого, теж дуже відомого, бренду. Але в магазині, коли вишукував наплічника, Брулік прямо таки мозолив очі, і ніби вигукував — «Ось — Я, візьми мене!»

Екстер’єр — вище будь-яких похвал. Мінімальна кількість декоративних елементів зіграла свою роль — рюкзак виглядає стримано та навіть елегантно. Еластичний корд на фронтальній кишені закріплено стаціонарно — він не знімається, але і не заважає — скорше, корисний елемент, яким будуть користуватись час-від-часу.

Місця кріплень (по контуру кишені) дуже акуратно та естетично прошиті вузенькою стрічкою, накшталт MOLLE-інтерфейса, що, в свою чергу, розширює можливості кріплення спорядження та додаткових кишень до рюкзака. З кишенями, до речі, тут не густо…

При невеликому об’ємі і зовсім не дитячій вазі у, майже, 600 грам — у рюкзаку повністю відсутній органайзер, для канцелярії, на приклад… Це-ж штурмовий рюкзак з commuting можливостями!.. Як так? Все це замінено кишенею на фронтальній частині рюкзака, що закривається на блискавку під невеличким клапаном. Що у неї поміщається? Та немало всього, але «купкою і вперемішку».

Внутрішня поверхня рюкзака — світло-сірого, майже сріблястого кольору — це дуже зручно для пошуків невідомо де подівшихся дрібничок, та не дуже добре для поросячества типу мене…)) А от «м’яка» кишеня — має підкладку з чорної мікрофібри. В принципі — нормально, але кому там карабінчик для ключів? Його вшито в м’яку кишеню для електроніки чи окулярів…

Я от зараз так собі прикинув — я вчепив ключі від дому/машини на карабінчик, і туди само поклав окуляри. Для більшого ідиотизму — якісь дорогущі Julbo, або улюблені RayBan.

Бічні кишені — мають дуже великий запас об’єму, завдяки цікавій системі регулювання, але тільки в ширину. Вглиб — вміщається пляшка для води, об’ємом до 1 літра. (на фото — 0,75 л.) Можна і щось набагато більше, але воно буде випадати, з вірогідністю десь у 90%. Зате в ширину — хоч відро майонезу.

Поясний ремінь — вузький, що не зовсім добре для «штурмів» чи ПВД, але він легко знімається (потрібно лише розв’язати петельку), а для міста це досить зручно.

Блискавка основного відділення дуже довга, майже на всю висоту наплічника, та має 2 застібки, обладнані дуже зручними бігунками. Дуже зручно, що можна відкрити основне відділення майже повністю, але для повноцінного доступу — потрібно розстібнути компресійні стропи.

Матеріал рюкзака — не тримає опади. Взагалі не тримає. Від слова «Зовсім». Найменший одощик — пиши пропало. Оскільки в комплект не включений рейн-кавер (що дивно і не зрозуміло, зважаючи на ціну), довелось докупити невеличку накидку від Turbat, яка чудово справляється з опадами. Трохи дивна іронія — вітчизняна річ за 5$ на захисті 100+$ рюкзачка від іменитого бренду…

Пінний матеріал, що слугує вставкою на спинці — м’який. Це досить комфортно та приємно на дотик, але для наповнення спини — не найкраща ідея. Спина дуже слабко, навіть швидше — умовно, вентилюється і зовсім не відводить вологу. Влітку — просто катастрофа.

Нижня частина спинки «дуже анатомічно» згинається в області поясниці, що, безумовно, зручно в носінні м’яких речей та дріб’язку, але носити в рюкзаку ноутбук — це вже питання… А якщо рюкзак пустий — він просто трубочкою згинається. Це — модельний баг, а не проблема конкретного екземпляру, і властива обом моделям лінійки Магнум — 16 та 20 л. Я перевіряв…

Де рама, я вас питаю? Нема? То поставте в спинку хоч пластиковий жорсткий елемент… Кажете досить буде тільки тонесенької пінки? Ню-ню…

Сітка на спинці — виглядає як серйозна річ, а на факті — вже маю дірку з 5 копійок, приблизно в районі поясниці. Так, з момента покупки пройшло вже пів-року, але то були шість місяців досить охайного користування. На поясі я нічого не ношу, зачепів та порізів не було. Та то дарма. от результат через рік — трохи далі на фото….

У основному відділенні є кишеня для гідраційної системи, яка з легкістю вміщає в себе ноутбук з діагоналлю 15″. Але така модель користування загрожує фізичній цілісності Вашого гаджета — спинка, як я вже казав, занадто м’яка та тоненька, тож взагалі не захищатиме ноутбук від фізичного впливу.

Плечові ремені — з наповнювачем із того-ж матеріалу, що й спина. М’які, несерйозні на вигляд, але комфортно тримають вагу у 4-5 кг. Плечові ремені досить умовно вентилюються, але, за рахунок того, що прорізі в наповнювачі зроблені наскрізь — трохи свіжого повітря ми все-ж маємо. Я навантажував рюкзак до 7-8 кг, і носив досить довгий проміжок часу, не відчуваючи дискомфорту взагалі. Ось вже більше року я користуюсь цим наплічником щодня, майже 18 місяців, і не спостерігаю навіть найменшого натяку на деформацію демпферної підкладки або тканини плечей.

Один з еластичних кордів (на фронтальній кишені) почав розпускатись в місці вточки, ще з моменту придбання. Тоді — не звернув увагу, а зараз — напрошується висновок: Black Diamond, ви чого? WTF? Можливо я не правий, можливо я вимагаю забагато від рюкзака, але бляха! Black Diamond???

Фронтальна кишеня досить велика — в неї без проблем вміщається журнал, формату А4, на приклад, або щось більш об’ємне — дощовик, мембранка, тощо. Суттєвий недолік цієї кишеньки — це те, що вона нічим не закривається, а її вміст — нічим не фіксується, як у деяких, теж дуже відомих брендів. Розмір рюкзака та фронтальної кишені регулюється бічними стяжками.

Зауважу, що стяжки кріпляться в шов спинної панелі, що дуже добре — вага розподіляється краще, і можна зробити рюкзак досить компактним, за умови, що він пустий, або-ж зафіксувати нагружене добро. Дуже не вистачає нижнього ряду компресійних строп — все добро, що загружене в рюкзак збирається у нижній його половині. А та (нижня половина) скручена трубочкою, що додає задоволення від користування.

Скільки вміщається в 20-и літровий рюкзак? Як завжди — недостатньо. Але по ситуації — пара запасного взуття, куртка, записник, окуляри, 2 великих яблука, 3 банани, аптечка, пляшка води, книжка та інше дрібне EDC — легко і одночасно!

На фронтальній панелі є кріплення для маячка, на випадок оказії нічної поїздки на ровері, а бічних кишень мішків — два, на випадок, якщо вам потрібно ну дуууже багато води.

Зауважте, що наразі, в українські магазини надійшли наплічники 2018-го модельного року, вже із проведенною роботою над помилками! Він трішечки важчий, та має відмінності у зовнішньому вигляді!

Вцілому, скільки-б я не вказував на помилки та недоліки у конкретній моделі — це дуже приємний у користуванні рюкзачок, за вийнятком тих деяких дуже дивних та сумних моментів. Взагалі не ідеальний, але страшенно харизматичний. Я не виключаю, що мені, в плані недоліків пошиву, просто не пощастило з конкретним екземпляром, і, більше того, навіть рекомендував-би його до покупки, якщо Ви — фанат бренду, або просто хочете заощадити 20-30 баксів, у порівнянні з наплічниками одного теж дуже відомого бренду. Але! Якщо вже вирішили — тоді — обов’язково візьміть сірого кольору! Він — ну просто неймовірний…

Я-би рекомендував цей наплічник до використання у коротких подорожах, радіальних прогулянках, сходженнях на вершини, тощо. На жаль, він мало пристосований до використання в місті, через відсутність органайзера для дрібничок та захищеного відділення для електроніки.

P.S. і ось, що стало з сіткою спинки за час користування: