ІНТЕГРАТЕД

Зібрались якось два куми, та вирішили помірятись бюджетними інтегрованими системами для приготування їжі… І пойняли, раптом, шо то ідея безтолкова і корява на три боки… Менш із тим — зробили як треба і так, шоб людям було понятно 😂Ну і от шо з того всього вийшло….

У порівнянні брали участь: Jetboil Zip, FireMaple X3, та два схудлих хом’яки. Про ці системи багато вже написано та сказано, тож повторювати очевидні речі Я не буду. Тільки юзвєрь-експірієнс, тактильні почуття, зручність користування.

Технічні характеристики:

Зовні — обидві системи зроблені дуже якісно, матеріали приємні на дотик, нічого не смердить і в руках не розвалюється. Те, що одразу кидається у очі — Jetboil значно компактніший та, на мій смак, акуратніший конкурента.

Ще одна очевидна відмінність — кришка. У Jetboil вона майже м’яка — нагадує капронові кришки для звичайних скляних банок, а у FireMaple — з прозорого помаранчевого пластику. Вони є і плюсом і мінусом одночасно для обох моделей.

М’яка кришка Jetboil щільно закривається, та має зручні отвори для точного наливання окропу прямісінько в пакет з субліматами, або кружку. На противагу — вона непрозора, тож побачити крізь неї, чи закіпіла вода — неможливо. Орієнтуєшся тільки по окропу, що вже вистрибує з котла. У FireMaple кришка жорстка, і не дуже щільно прилягає до стінок котла, тож наливати крізь неї не вийде. Але кришка прозора — зручно спостерігати за стадією нагрівання окропу. Для чого? Так система не вимикається автоматично, тож якщо вже “кіпєля” — то є чудовий шанс попекти собі руки.

Ручка в FireMaple жорстка, розкладається і фіксується. Механізм металевий, на перший погляд — надійний. За її допомогою зручно маніпулювати котлом під часприготування їжі. А от у Jetboil ручки немає як такої — це просто петля з тканини, що пришита до неопренового кожуху котла. За таку взагалі не зручно тримати при наливанні, але вона ультракомпактна і нічого не важить, у порівнянні з кочергою у FireMaple.

FireMaple обладнано п’єзопідпалом, в свою чергу Jetboil позбавлений цього чуда природи. Щодо мене — я постійно маю з собою запальничку, або магнієвий файєрстартер, то для мене відсутність п’єзо — тільки плюс — не буде абидна, якщо він зламається))))

Заміряли час закипання, і знатно з того процесу і результатів поржали 🤦‍♂️ Бо заміряльщики з нас іще ті… Ой, ну подумаєш… Різний газ, різні балони, води трошки по-різному налито…

Менш із тим, навіть такої кількості матеріалу нам стало, щоб зробити трохи висновків:

Годяться обидві системи, але потрібно здраво оцінювати модель користування.

На випадок постійної експлуатації в умовах туризму та трекінгу я рекомендував-би купувати Jetboil — він легший (див. таблицю-1), набагато компактніший, ніж Х3 і дуже універсальний. До цієї системи можна докупити велику купу котлів різного об’єму, або прес для кави із фірмових аксесуарів, і тим самим закрити всі потреби для груп 2-5 чоловік.

Якщо-ж ваша модель користування полягатиме більше у матрас-стайл відпочинку, або вас не лякають додаткові 300 грам у рюкзаку — велкам! — FireMaple X3 стане чудовим вибором для пари, або групи до 3 чоловік. Він швидкий, потужний та зручний у користуванні, ну прям як улюблена домашня каструлька. До того-ж, взявши до рук калькулятор, стає зрозуміло, що Х3 може дати трохи фори, в плані потужності і економічності. Ну, і як мені здалося — зручності готовки їжі.

А тим, хто не в захваті від яскравих кольорів захисного чохла Х3 — вже є чудове рішення від вітчизняного бренду 😎

Але вибір, як завжди, за вами 😉