Неймовірні пригоди користувача YoutubeMusic або Ванька техноблогер. *як Я переїздив на Spotify

Музика зі мною завжди. І навіть, якщо вам здається, шо то не так, і ви бачите і чуєте, що Я не насвистую собі "Гуцулку", з колонки не волає Мік Джаггер, чи не стогне в навушниках Пост Малоун, то точно маєте си бути певні, шо який-небудь Чез Беннінгтон, чи ше яка трясця, влаштували у мене в голові концерт. І так, той дивний блиск в очах, шо я ховаю за темними окулярами - то спєцефєкти 😎

Музику Я люблю стару й нову, класичну і рокову, кавову і під пивко, в хорошій якості, і точно-точно не люблю з червоними очима вишукувати її на зайцях і прочих недопіратках, які паралельно зкачаному треку по-тихому зареєструють тебе на сайті знайомств, від спаму з якого простіше спалити поштовий сервер разом з комп'ютером, або покажуть якусь дічайшу порнуху, від якої витікають очі, і ше чотири дні ти дивишся в стіну і бачиш чудєсниє цвєти, такшо питання "стрімінг, чи не стрімінг" навіть не стояло. До того-ж, ідея, шо мої музичні вподобання будуть подорожувати за мною від пристрою до пристрою, і будуть доступні будь-де, ну прям підкупала.

Слід сказати, що Я користуюсь Youtube і його Music-висером з самого початку, ще від Google Play Music (котрий, до речі, був досить нічо), і, навіть, преміум підписку оформив майже відразу. Та день за днем, і рік за роком, відраза від недоробленого, майже неконтрольованого і нефільтрованого сервісу все зростала. З'являлись новинки, з'являлись чергові "убійци", з тими-ж граблями, а то ще-й цікавішими глюками. Просто, шоб було понятно, найбільша моя претензія до YoutubeMusic - це то, шо він величееезний смітник, в якому знайти оригінальний трек, сет чи потрібний ремікс в хорошій якості, без голих цицьок на обкладинці і назви "музычка в тачку долбит збись", то майже марна справа. Ну крч. Шось грало, шось воно з себе чавило, а враховуючи, шо преміум - він і на відео сервіс теж розповсюджується, то Я собі користувавсь, тай всьо.

Та врешті, почали з'являтись більш адекватні та/або цікаві варіанти, типу Deezer, оновленого Apple Music, Sound Cloud, ну і вишенькою - Spotify. Всьо правильно, для тих, хто шарить, вони давно були не в новинку (регіональні та інші обмеження), але Я завжди знаходив більш цікаві варіанти коротання зимових вечорів, ніж штудірування форумів, накатування джейлбрейків, рутів і кастомних прошивок. Ну не моє воно)) хоча, свого часу, на настройках перших айфонів і айпедів Я ше-й нормально підзаробляв.

Найбільше Я зацінив якраз Spotify і Apple Music, в кожному свої приколи, але в яблучному сервісі дуже подобались вбудовані до більшості пісень Lyrics і зв'язка з сервісом Shazam, при цьому кострубата реалізація плеєру в браузері і клієнті під відроїд. Спотіфай якось залетів майже зразу, а його система рекомендацій і абсолютна кросплатформенність просто не лишають жодних шансів, і, хоча в навігації Я часом плутаюсь до сих пір, для себе винайшов, що це найадекватніший варіант для людини з поглядами і смаком до музики, дуже схожими на мої. Та мова сьогодні не про Споті і Ютьюб, а про самі процеси переїзду між платформами, що, зазвичай, супроводжуються сивими скронями і оком, що сіпається в такт 3/4.

Я собі як уявляв підбірку "обране", з вистражданих, старанно вислуханих і відібраних 2+ тисяч пісень, то переносити її вручну якось зразу не хочеться, і такий собі думаєш, шо на тому ютубі, мабуть, не так уже-й погано... Та все-ж переходиш на новий сервіс, кілька днів ганяєш його порожняком, зітхаєш, і повертаєшся до старої, звичної корови... Та, цього разу, Я зайшов далі, і переніс (майже) всі свої добірки і вподобання. Власне, про це і буде мова, про сервіс, що допомагає переїхати з точки "Ф" в точку "Б", без зусиль і марної витрати часу.

(спойлер) Де-ж воно було, єк Я з Вконтакта музичку переносив... 🤨

Власне, нетривалий гуглінг "переїхати на Спотіфай", і складання з 3-4х запропонованих інструкцій однієї єдиної, дали слідуючий результат:

(не один, вобщето, це вже фінальна версія) Я надибав зручний і безкоштовний сервіс по переносу данних, який інтуітивно понятно і просто, хоч і не дуже швидко, перетягнув мо музичку з Youtube Music в Spotify, у співвідношенні десь 3 до 1.

Пам'ятаєте мою алегорію про Youtube Music і великий смітник? Так от це зовсім не алегорія))) Як Я зрозумів помилки виникають лише в одному випадку - відсутність треків в бібліотеці Спотіфай. І тут повернемось до "долбит збсь", бо Споті не може знайти в своїй бібліотеці кастомні приколяси Васі Пупочкіна із Ростова, або, нормальною мовою, невідповідності в метаданних (назвах) на платформі - джерелі, і цільовій платформі, не дають нормально працювати синхронізації. Більше того,

для Ютуб Музики чомусь характерним став показ метаданих цілої низки закордонних виконавців кирилицею, що теж суперечить здоровому ґлузду (Богдан, привіт 😉), а додати ще різноманітні кастомні приписки - і маємо шо маємо. З більш ніж 2600 треків успішно перенесено 1934... 😢 Та то такоє. Треки відновлю, а вам рекомендую не боятись змін і борзо йти за мрією і до кращого!