Salomon Sense Mantra II (2)

Ні, не огляд, скоріше відгук користувача на цікаву трейлову взувачку “Salomon Mantra II”, яка дісталась мені майже випадково, була певним ризиком і “Была-не-была” з мого боку 😉

Легенда. Коли я починав свою навколотуристичну діяльність, то першим моїм туристичним взуттям були тактичні черевики “Tactical Research”, і я був мега-впевнений, що крутіше бути не може просто нічого. Аж до першого свого походу)))) Після чого я прикупив легкі хайкінгові черевики “Karrimor”, трохи згодом спробував важкі дво-рантові “Meindl”, також пробував багато різних варіантів що зовсім не варті уваги, та, в решті-решт, зупинився на “Mammut Alto High GTX”, які вважаю оптимальним вибором за параметрами “вага – надійність – комфорт – ціна” (*з того взуття, що було мною вживане). Ідея спробувати кросівки з’являлась поступово – я довго придивлявся та слухав більш досвідчених камрадів, тож, певною мірою, це було зважене рішення. Деякий час я розношував кросівки по місту – находив/набігав близько 50 км по поверхням зі слідами асфальту, і отримав не найкращі враження від комфорту носіння, тож мало не зірвався. Але попри всі сумніви, і щоб не було “путєй отступлєнія” – я закинув в рюкзак кросівки, стрибнув у Крокси, і скоренько вибіг з дому, доки не передумав )))

Закладений виробниками потенціал починає розкриватися з першими кроками грунтовою дорогою – кроси просто не впізнати! Підйоми, спуски, траверси…. Каміння, сніжники та розлиті “по коліно” струмочки – того дня ми пробігли більше 30 км, і я не знайшов поверхні, з якою Мантра не впорались. Якщо кому цікаво – трек можу додати 😉

Протектор працює на всі 100%, зчеплення відмінне. Для мене дуже показовим став другий день подорожі – це була радіалка на Кострич, з якої ми повертались лісовозною дорогою – я двічі поплив на стежці, але на той момент я заліз по кісточки у глину, так що не рахується)))) Місцями спуск був під дуже серйозним кутом, зі складною поверхнею – глина, каміння, пале листя.., та навідь натяку не було на те, що кросівки ковзуть.

Це кросівки, призначені для трейл-ранінгу, тож підошва жорстка, і вільно згинається лише під пальцями. Перепад між каблуком та стопою становить 10 мм (за офіцйними даними) – на ділі – зручна устілка, хороша колодка – ноги не втомлюються взагалі.

Трошки дивною для мене залишилась система шнуровки – з Quick Lace усе зрозуміло – вона працює на відмінно, і шнуровка майже не міняється, навідь на великих дистанціях. Але особисто мені хотілося-би ще одну точку кріплення шнуровки, ближче до носа кросівок – так нога трималася-б ще краще.

Кросівки не мембранні, тож намочити їх можна запросто. Погані новини любителям натуральної шкіри та бавовняних підкладок – матеріали повністю синтетичні, але у тому є і плюси – після форсування кількох струмочків, глибиною від кісточок до колін, вже хвилин за 10-15 ноги сухі! (*В теплу погоду) Волога відводиться моментально і просто чудово!

Бруд до кросівок чіпляється дуже добре, тож я рекомендую не лінуватись і відчищати їх при першій-же можливості.

Якщо цікаво – я рекомендував-би ці кросівки для прогулянок і забігів попересіченій та гірській місцевості різної складності. Для умов міста – краще обрати дещо м’якшу модель… Враховуючи, що це не нова модель, ціни на них починаються від 1200 грн., так що можна знайти і дуже доступний варіант.

P.S.: Кросівки рулять!))))

About the author

Бурундук

Улюблене (і природне) середовище проживання — гірські та лісові масиви. Дві полоски — бойовий окрас, а не діагноз.
Обожнює стратегічні запаси різноманітних девайсів та новинок сезону.
Шкідник, романтик, оптиміст.
Genius. Will travel.

Для остановки нет причин,
Иду, скользя
И в мире нет таких вершин,
Что взять нельзя

В.Высоцкий

View all posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *